PL EN

Polityka prywatności


Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych udostępnionych nam przy okazji zapisania się do naszej listy mailingowej jest:

Fundacja Eksportu Polskiej Muzyki – Music Export Poland

ul. Antoniego Magiera 14/44, 01-873 Warszawa

REGON: 381380355, NIP: 1182181337

wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000741987

Newsletter

Fundacja Eksportu Polskiej Muzyki – Music Export Poland przetwarza dane osobowe w celu dostarczania informacji osobom, które zapisały się na naszą listę mailingową. Każdy użytkownik naszej strony, który postanowił dopisać się do naszej listy mailingowej, ma prawo zażądać podglądu, korekty lub całkowitego usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy, w dowolnym momencie. W tym celu należy skontaktować się z nami pod adresem e-mail: biuro[at]musicexportpoland.org


Podstawa prawna

Dane niezbędne do wysyłania newslettera (adres e-mail) przetwarzamy na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”) (uzasadniony interes administratora). Uzasadnionym interesem Music Export Poland jest w takim przypadku informowanie naszych subskrybentów o ważnych wydarzeniach branżowych i aktualnościach ze strony MExP oraz pozostawanie w stałym kontakcie z osobami zainteresowanymi działalnością naszej fundacji.

Wysyłanie przez nas newslettera za pomocą poczty elektronicznej jest bezpłatne i odbywa się na podstawie wyraźnej i udokumentowanej zgody każdego z subskrybentów, zgodnie z art. 10 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Podanie danych następuje dobrowolnie. Nie istnieje żaden prawny obowiązek podania danych osobowych na naszej stronie internetowej.


Przekazywanie danych

Podane przez Państwa dane będą przetwarzane tylko przez nas oraz pośrednio przez naszych partnerów, którzy dostarczają nam narzędzia do obsługi listy mailingowej. Nasza fundacja przesyła newsletter za pomocą platformy do e-mail marketingu MailChimp, dlatego odbiorcą Państwa danych jest The Rocket Science Group LLC z siedzibą w Atlancie, USA. W związku z przesyłaniem newslettera poprzez platformę MailChimp, Państwa dane osobowe są przekazywane do Stanów Zjednoczonych Ameryki, jednakże dane są bezpieczne, ponieważ są chronione programem „Tarczy Prywatności UE-USA” (Decyzja Wykonawcza Komisji (UE) 2016/1250 z dnia 12 lipca 2016 r. w sprawie adekwatności ochrony zapewnianej przez Tarczę Prywatności UE-USA). 

Powierzone nam dane nie będą wykorzystywane w innych celach niż bieżąca obsługa newslettera Music Export Poland.


Twoje dane mogą być również przekazane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obowiązującego prawa, np. organom ścigania w razie zgłoszenia przez organ żądania na odpowiedniej podstawie prawnej (np. na potrzeby toczącego się postępowania karnego).


Okres przechowywania danych i przysługujące prawa

Dane podane w celach marketingowych będziemy przetwarzać tak długo, aż nie wycofasz swojej zgody na otrzymywanie naszego newslettera.

Ponadto przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych:

- prawo dostępu do swoich danych, w tym do uzyskania kopii danych;

- prawo żądania sprostowania danych;

- prawo do usunięcia danych;

- prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych;

- prawo do ograniczenia przetwarzania danych;

- prawo do wycofania zgody w zakresie, w jakim dane są przetwarzane na tej podstawie; wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem;

- prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od Music Export Poland swoich danych osobowych w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego; możesz przesłać te dane innemu administratorowi danych.


Rezygnacja z dalszego otrzymywania wiadomości

Subskrybent newslettera w każdym momencie ma możliwość rezygnacji z jego dalszego otrzymywania. W tym celu należy kliknąć w link rezygnacji (stopkę rezygnacji) będący nieodzownym elementem każdej otrzymywanej od nas wiadomości. W razie jakichkolwiek problemów z rezygnacją z otrzymywania newslettera, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: biuro[at]musicexportpoland.orgZmiany w polityce prywatności

Music Export Poland zastrzega, iż w przyszłości może wprowadzić zmiany w Polityce Prywatności. Wraz z każdą zmianą nowa wersja Polityki Prywatności będzie się pojawiać na naszej stronie internetowej. Korzystając z serwisu po tej dacie użytkownik akceptuje zmiany w nowej wersji Polityki Prywatności.


Jeżeli uznaliby Państwo, że w jakiś sposób przekroczona została Państwa prywatność, prosimy o kontakt mailowy z naszym biurem – biuro[at]musicexportpoland.org