PL EN

Nabory


Aktualne nabory:


Spotlight on Poland na ENJOY JAZZ 2019


Music Export Poland oraz Enjoy Jazz ogłaszają nabór dla artystów/zespołów zainteresowanych uczestnictwem w koncertach showcase’owych, które odbędą się w dniach 7–9 listopada 2019 roku w Mannheim w ramach ‘Spotlight on Poland”. Wydarzenie jest otwarte dla artystów nie tylko jazzowych, ale także takich, dla których jazz jest punktem wyjścia do dalszych poszukiwań.


W ramach wydarzenia organizatorzy zapewniają:

Pełną obsługę techniczną zgodnie z przesłanymi riderami, w trakcie koncertu w klubie Alte Feurewache w Mannheim; Transport do Mannheim; Zakwaterowanie (trzy noce w pokojach dwu i trzyosobowych); Spotkanie networkingowe w ramach którego artyści będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami niemieckiej, ale także światowej branży muzycznej; Dwa dni szkolenia w prestiżowej Popakademie z zakresu biznesu muzycznego (szczegółowy program warsztatów zostanie ustalony na podstawie potrzeb wyselekcjonowanych artystów); Spotkania B2B z przedstawicielami niemieckiej branży muzycznej (organizatorzy festiwali, agenci, przedstawiciele wytwórni muzycznych).


Chętni proszeni są o przesłanie formularza zgłoszenia (dostępnego TUTAJ) wraz z załącznikami do dnia 30.08.2019 roku na adres: mailowy : enjoyjazz@musicexportpoland.org.


UWAGA: przyjmowane będą tylko formularze wypełnione w języku angielskim z kompletem wymaganych załączników.

Ocena zgłoszeń będzie odbywała się dwuetapowo. Najpierw polskie, niezależne jury dokona preselekcji, następnie ostateczną listę zakwalifikowanych artystów ogłosi strona niemiecka. Jury oceniać będzie zarówno stronę muzyczną zgłoszeń, jak też zaplecze biznesowe i potencjał eksportowy zgłaszanych artystów.


Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin naboru dostępne są do pobrania poniżej:

Formularz zgłoszeniowy MExP Enjoy Jazz.pdf
MExP Enjoy Jazz Regulamin.pdf
Enjoy Jazz - ogloszenie o naborze.pdf

Zakończone nabory: 


Open Call na WOMEX 2019

Music Export Poland oraz Instytut Adama Mickiewicza ogłaszają otwarty nabór dla polskich menadżerów, promotorów i wydawców, którzy pragną reprezentować polski przemysł muzyczny na najważniejszych targach world music w Europie, odbywających się w tym roku w Tampere w Finlandii. Wybrani delegaci zostaną zaproszeni jako goście polskiego stoiska wystawienniczego, którego operatorem i producentem będzie Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Music Export Poland.


Nabór otwarty jest przeznaczony dla menadżerów muzycznych, promotorów, wydawców muzycznych posiadających w swoim katalogu polskich artystów oraz dyrektorów programowych/artystycznychpolskich festiwali folkowych, world music i pokrewnych prezentujących na swoich festiwalach polskich artystów. Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez zespół muzyki aktualnej IAM oraz przedstawicieli Music Export Poland.


Wsparcie obejmie koszty podróży na targi (bilety lotnicze)  oraz koszty wykupu akredytacji na targi. Wsparcie nie obejmie kosztów noclegów ani kosztów dojazdu z lotniska do Tampere (szczegóły w regulaminie).


Procedura zgłoszenia jest bardzo prosta - należy do dnia 6 sierpnia 2019 roku do godziny 23:59 wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w linku poniżej.


Formularz zgłoszeniowy:

https://link.do/jIvvW

Regulamin:

https://iam.pl/sites/default/files/newsy/open_call_regulamin_womex_gran_final_0.pdf


Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 12 sierpnia 2019 roku na stronie iam.pl, na FB programu Don’t Panic! We’re from Poland oraz na stronie i profilu FB Music Export Poland.

Akademia KAYAX & MExP: Spotify Masterclass

10 czerwca, wspólnie z Kayax, zapraszamy na kolejne szkolenie dla artystów i managerów muzycznych pod znakiem Akademii Kayax & MExP: Spotify Masterclass, prowadzone przez:
Arielle Fisher - Artist & Label Marketing Manager / Spotify
Mateusza Smółkę - Senior Music Editor / Spotify

UDZIAŁ W SZKOLENIU MOŻLIWY PO UPRZEDNIEJ REJESTRACJI I POTWIERDZENIU UDZIAŁU PRZEZ ORGANIZATORA. Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o wypełnienie formularza online: http://bit.ly/2I2YjxM


Warsztaty "Czy jesteś gotowy na eksport?" - 23 maja 2019

Music Export Poland oraz Artist in Bloom ogłaszają nabór na warsztaty dla twórców i managerów, którzy chcą ocenić swój potencjał eksportowy, a także dowiedzieć się jak zwiększyć swoje szanse na karierę za granicą.
Warsztaty odbędą się w czwartek, 23 maja w g. 16-20 w siedzibie MExP.

Szczegóły i link do formularza w ogłoszeniu poniżej:

Czy jesteś gotowy na eksport.pdf
Midem – Cannes, Francja 4–8 czerwca 2019 r.

Fundacja Eksportu Polskiej Muzyki – Music Export Poland
oraz Don’t Panic! We’re from Poland ogłaszają nabór dla firm muzycznych/menedżerów/agentów/artystów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w misji handlowej na MIDEM, odbywającej się w dniach 4–8 czerwca 2019 roku.

Szczegóły w ogłoszeniu oraz w formularzu do pobrania poniżej:

Ogloszenie o naborze MIDEM.pdf
formularz zgloszenia MIDEM 2019.pdf
Canadian Music Week – Toronto 6–12 maja 2019 r.

Fundacja Eksportu Polskiej Muzyki – Music Export Poland ogłasza dodatkowy nabór dla firm muzycznych/menedżerów/agentów/artystów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w Canadian Music Week odbywającym się w dniach 6–12 maja 2019 roku w Toronto.

Szczegóły w ogłoszeniu oraz w formularzu do pobrania poniżej:
CMW2019 ogloszenie.pdf
CMW2019 formularz zgloszenia.pdf

Warsztaty “Prepare your PR - Shape your story and EPK to sell your band abroad”.

Jak stworzyć doskonały press kit po angielsku? Tego nauczycie się podczas warsztatów z Magdaleną Jensen, menadżerką artystów, współzałożycielką Chimes Agency. Warsztaty organizowane przez Fundację Eksportu Polskiej Muzyki - Music Export Poland, odbędą się 26 marca 2019 w naszej siedzibie przy ul. Senatorskiej 2. 

Zgłoszenia przyjmujemy do piątku, 22 marca. Uwaga! Warsztaty poprowadzone zostaną w języku angielskim. 

Szczegóły w ogłoszeniu poniżej:

Nabór na warsztaty PR.pdf
 
 

Fundacja Eksportu Polskiej Muzyki – Music Export Poland

Ogłasza nabór dla firm muzycznych/menedżerów/agentów/artystów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w misji handlowej do Tokio, odbywającej się w dniach 6-13 kwietnia 2019 roku.


Fundacja Music Export Poland we współpracy z Warsaw Music Week

Ogłasza nabór na warsztaty dotyczące eksportu muzyki i funkcjonowania przemysłu muzycznego odbywające się w Warszawie 14. grudnia 2018. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy pro[at]warsawmusicweek.pl. W tytule maila prosimy wpisać nazwę warsztatu. Limit miejsc na każdym warsztacie: 30 osób. 
13:45-14:45  Sukces na festiwalu showcae'owym. Prowadzący: Karol Czajkowski (Unzipped Fly Records).
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2234769796763593/
15:00-16:30 Jak być własnym wydawcą? Prowadząca: Bovska.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/643860346033171/
16:45-18:15 Skuteczne praktyki sceniczne. Prowadzący: Jan Taraszkiewicz (Taraboom)
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1950309485050365/


Fundacja Music Export Poland we współpracy z Kayax

Ogłasza nabór na prezentację i szkolenie dla artystów i menedżerów muzycznych z Wesley'em T. A'Harrah z Music Ally, dotyczące nowych mediów, które odbędzie się w Warszawie 18. grudnia 2018. Udział w szkoleniu możliwy po uprzedniej rejestracji. Liczba miejsc ograniczona. Prezentacja i szkolenie  wyłącznie w języku angielskim. Link do rejestracji: https://akademiakayax.evenea.pl/
Więcej informacji o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/521658541680905/
Fundacja Music Export Poland we współpracy z Universal Music Polska

Ogłasza nabór do trzeciej edycji warsztatów CEE Music Songwriting Camp 2018 – największego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej obozu kompozytorskiego! Zaproszeni zostali producenci, artyści, autorzy i kompozytorzy z całego świata, którzy przez 4 dni tworzyć będą od podstaw utwory muzyki rozrywkowej. Warsztaty odbędą się w dniach 4-7 grudnia, a zgłoszenia można wysyłać do 23 listopada, do godziny 12:00. 

Szczegóły w pliku do pobrania poniżej:

CEE MUSIC 2018_nabór.pdf

Fundacja Music Export Poland i festiwal Tak Brzmi Miasto

ogłaszają nabór na warsztaty, które mają na celu zwiększenie kompetencji uczestników w zakresie pisania wniosków o dofinansowanie projektów muzycznych.

Warsztaty odbędą się 17 listopada w Krakowie w godzinach 12.30–18.30, prowadzić je będzie Magdalena Krasowska, muzyk, menedżer, kultury i koordynator projektów, głównie międzynarodowych, na które pozyskuje fundusze. W swoim dorobku ma projekty zrealizowane w dużych międzynarodowych konsorcjach, sfinansowane z programów Erasmus+, Kultura 2000, grantów norweskich, EuropeAid itd.


Szczegółowe informacje na temat warsztatów oraz regulamin znajdują się w pliku do pobrania poniżej. 

MExP&TBM XI 2018.pdf

Fundacja Music Export Poland i 

Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit

ogłaszają nabór na warsztaty typu masterclass dla artystów, które w dniach 25–27 października w Studio Tonn w Łodzi poprowadzi Haydn Bendall (studio Abbey Road), producent m.in. Paula McCartneya, Kate Bush, Gary Moore’a, Katie Melua czy Vana Morrisona. Szczegółowe informacje znajdują się w pliku do pobrania poniżej.

Music Export Poland & Soundedit Masterclass.pdf


Fundacja Eksportu Polskiej Muzyki 
Music Export Poland


ogłasza nabór dla firm muzycznych/menedżerów/agentów/artystów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w targach muzyki świata WOMEX 2018, odbywających się w dniach 24-28 października 2018r. w Las Palmas de Gran Canaria.

Nabór MExP WOMEX 2018.pdf