PL EN

WOMEX 2017

Będziemy na prestiżowych targach muzyki świata – WOMEX, które po raz pierwszy odbędą się Polsce, w Katowicach!

WOMEX, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie, to jedna z ważniejszych imprez na rynku fonograficznym, przyciągająca co roku tysiące wielbicieli world music z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznego.

WOMEX – to targi, koncerty i konferencja dedykowana specjalistom, ale otwarta również dla miłośników muzyki. 

Na piątek 27 października Związek Producentów Audio-Video wraz ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS przygotował panel „Music Export in Poland – Where are We?”, podczas którego przedstawione zostaną wyniki badań dotyczących działalności eksportowej polskich autorów, artystów i nagrań, które zostały przygotowane na zlecenie ZAiKS oraz ZPAV w ramach grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Podczas panelu eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania: Jak duży jest polski rynek muzyki eksportowej?, Czy muzyka polska mogłaby być produktem eksportowym?, Jakie trendy możemy zobaczyć na polskim rynku muzycznym?

Zapraszamy: 27 października (piątek), godz. 14.30.


Poniżej prezentujemy sylwetki panelistów:

music_export_in_are_big_58487jpg

 

Marek Hojda - Wiceprezes ZAiKS, wiceprezes ZAKR, członek zarządu International Council of Creators and Composers of Music (CIAM) Rady Autorskiej CISAC. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Kompozytor, wokalista, pianista, producent muzyczny współpracujący z czołowymi polskimi artystami.

music_export_in_are_big_58483jpg

 

Anna Ceynowa - Naczelnik Wydziału Strategii, Analiz i Sektorów Kreatywnych w Departamencie Mecenatu Państwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odpowiada w MKiDN m.in. za tworzenie polityki wsparcia sektorów kreatywnych, w tym sektora muzycznego, w ramach której organizowała branżową konferencję Music Export Conference poświęconą polityce wsparcia polskiego sektora muzycznego w kontekście eksportu i promocji zagranicznej. Wcześniej pracowała jako dziennikarka i promotorka muzyczna. Jako panelistka i dziennikarka brała udział w wielu  międzynarodowych wydarzeniach muzycznych w kraju i za granicą.


music_export_in_are_big_58489jpg

 

Jan Młotkowski, kierownik Wydziału ds. Komunikacji w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS. Menedżer kultury z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Koordynator programu kulturalnego podczas wystawy światowej Expo 2010 w Szanghaju i współautor sukcesu polskiego pawilonu na tej wystawie. Zanim rozpoczął pracę w ZAiKS-ie pracował m.in. w Instytucie Adama Mickiewicza i Telewizji Polskiej, koordynując duże wydarzenia promujące kulturę polską w kraju i za granicą.
385932_298968253455844_1089308505_njpg

 

Bogusław Pluta, absolwent Szkoły Głównej Handlowej, wieloletni pracownik Katedry Informatyki Gospodarczej SGH, dyrektor OZZ ZPAV od 1997 reprezentuje Polskę w Performance Rights Committee przy IFPI.

 

 

 


Informacja o naszym panelu na stronie targów WOMEX:

http://www.womex.com/virtual/piranha_arts_1/event/music_export_in_are

Więcej informacji o WOMEX na stronie: www.womex.com