PL EN

Warsztat: “Music Rights in the Digital World” - MC&S Lab

MC&S Lab przedstawia: „Music Rights in the Digital World” – warsztaty, podczas których Ryan McWhinnie podejmie temat licencjonowania muzyki w digitalu i wyjaśni jak pieniądze przepływają z usług cyfrowych w pozostałe części sektora muzycznego.

Warsztat odbędzie się w piątek 20 sierpnia o godzinie 12:00 CEST.  

Streaming postawił wyzwania i stworzył możliwości zarówno dla artystów, wytwórni, jak i innych podmiotów w branży. W ramach naszego spotkania zrobimy krótką wycieczkę po niektórych istniejących i przyszłych modelach biznesowych i zbadamy, w jaki sposób te modele kształtują sytuację na rynku, począwszy od live-streamingu, aż po modele user-centric streaming.

Zarejestrowani użytkownicy będą również mogli skorzystać z 3 indywidualnych sesji mentoringowych z Ryanem po warsztatach.

Wydarzenie odbędzie się na platformie ZOOM, obowiązują zapisy.

 

Link do rejestracji: 

https://biuro970071.typeform.com/to/jH6pHBx7

 

O prowadzącym: 

Ryan McWhinnie (Senior Director of Business & Legal Affairs @ Merlin)

Merlin jest globalną agencją praw autorskich reprezentującą najważniejszy i największy na świecie zbiór praw do nagrań muzycznych. Członkowie Merlin to niezależne wytwórnie, dystrybutorzy i inni posiadacze praw, reprezentujący dziesiątki tysięcy wytwórni i setki tysięcy artystów z każdego kraju na świecie. W Merlin Ryan pomógł w zawieraniu umów premium na usługi cyfrowe, w tym z Deezer, Spotify, Tencent, TikTok, Triller, UMA i Yandex, aby umożliwić członkom Merlin lepszą kontrolę nad swoją przyszłością. Przed Merlinem Ryan pracował w kancelarii prawniczej Harbottle & Lewis zajmującej się mediami i rozrywką, a wcześniej w międzynarodowej kancelarii Freshfields Bruckhaus Deringer. 

--------------------

Warsztaty są częścią programu MC&S LAB finansowanego przez Music Moves Europe: http://www.musicexportpoland.org/mcs-lab

--------------------