PL EN

Warsztat: “Introduction to the contemporary landscape of the music industry & modern music marketing” - MC&S Lab

MC&S Lab prezentuje warsztat: “Introduction to the contemporary landscape of the music industry & modern music marketing”, który poprowadzi Nuno Saraiva (SCL Agency). Warsztaty odbędą się 14 maja o godzinie 11:00 CEST.

 Ekosystem biznesu muzycznego stał się bardziej złożony niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas warsztatu, Nuno Saraiva omówi trzy filary przemysłu muzycznego, począwszy od perspektywy historycznej, aż po współczesne narzędzia potrzebne do poruszania się w marketingu muzycznym i świecie muzyki XXI wieku.

 

Warsztat, zorganizowany w ramach projektu MC&S Lab, promowany przez Music Export Poland wraz z Centre National de la Musique i WHY Portugal, ma na celu wyjaśnienie powiązań i zależności oraz przepływów dochodów w trzech głównych sektorach ekosystemu przemysłu muzycznego: nagraniowym, publishingowym i live; a także w jaki sposób nowoczesne narzędzia marketingowe i metryczne wpływają na pracę songwriterów, publisherów i labeli w realizacji ich celu polegającym na dotarciu z muzyką do jak największej liczby osób.

 

Na warsztat będzie się składała prezentacja (ok. 45 minut) oraz sesja Q&A (około 20 minut). Wydarzenie odbędzie się na platformie ZOOM, obowiązują zapisy. 

Link do rejestracji:https://biuro970071.typeform.com/to/Avsm1HlA

 

Nuno Saraiva jest dyrektorem wykonawczym portugalskiego biura eksportowego WHY Portugal i założonego w 2016 roku. Ma ponad 20 lat doświadczenia w branży muzycznej w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Saraiva jest także współzałożycielem pierwszej portugalskiej konferencji i festiwalu showcase’owego -  Westway LAB, a także jest założycielem AMAEI, Portugalskiego Niezależnego Stowarzyszenia Handlowego. Ponadto, jest członkiem zarządu IMPALA, Europejskiego Stowarzyszenia Firm Muzycznych w Brukseli; a także członkiem zarządu EMEE - European Music Exporters Exchange, reprezentując w nim wspomniane wcześniej WHY Portugal.

--------------------

Warsztaty są częścią programu MC&S LAB finansowanego w ramach Music Moves Europe:

http://www.musicexportpoland.org/mcs-lab

--------------------
https://scl-agency.com

https://www.linkedin.com/in/nunosaraivalisbon/