PL EN

Trzecia edycja #CultureOnLIVE 2022

Trzecia edycja konferencji #CultureonLIVE odbyła się w dniach 11,12 i 13 września 2022 w Goyki 3 ArtInkubatorze w Sopocie.

Wydarzenie powstało w odpowiedzi na potrzebę wzmacniania kompetencji cyfrowych u przedstawicieli branży kulturalnej w wymuszonym przez pandemię przenoszeniu części lub całości wydarzeń do sieci. Dziś, po dwóch latach, wiemy już, że COVID 19 był zaledwie pierwszym z kryzysów, których doświadczamy. Wojna w Ukrainie, galopująca inflacja i groźba kolejnych fali pandemii wpływają bezpośrednio na kondycję samej branży oraz jej odbiorców.

Dlatego też zakres tematyczny tegorocznej konferencji obejmował nie tylko zagadnienia związane z przyszłością zastosowania nowoczesnych technologii w realizacji wydarzeń kulturalnych, ale także zdrowiem psychicznym twórców, wykonawców i kadr kultury, potrzebą zrozumienia zmieniających się standardów inkluzywności, redefinicją mobilności w świecie sztuki oraz koniecznością przeprowadzenia drastycznych zmian w systemie edukacji.

Z kolei udział w warsztatach, które odbyły się drugiego dnia konferencji, pozwolił uczestnikom na rozwój kompetencji cyfrowych, ale też podpowiedział jak się skutecznie komunikować z potencjalnymi partnerami i jak zwiększyć swoją produktywność.

Dziękujemy wszystkim prowadzącym i uczestnikom za współtworzenie tego niezwykłego wydarzenia. Do zobaczenia za rok!