PL EN

Soundedit Festival '17

Festiwal odbędzie się w dniach 26–29 października bieżącego roku w Łodzi. Wystąpią m.in. Gary Numan, Skalpel, Daniel Miller, Marek Biliński oraz Michael Nyman Band. Swoją wystawę zaprezentuje Brian Griffin, wybitny fotograf muzyków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, płyt i koncertów do Łodzi, ale nie tylko do Klubu Wytwórnia, który nadal będzie centrum festiwalowych wydarzeń. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit '17 będzie aktywnie wzbogacał tkankę miejską. Łódź będzie brzmiała wyborną muzyką.

Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku odwiedzą nas producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań. Nie zabraknie więc oficjalnych oraz zakulisowych opowieści, które stanowią o charakterze i są podstawową wartością Festiwalu.

Hasło Soundedit ‘17 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych.

28 października (sobota) w  Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29), o godz. 14:00 odbędzie się nasz panel pt. „Export polskiej muzyki – gdzie jesteśmy, a gdzie możemy być?”, podczas którego panelistami będą:
- Marek Hojda, wiceprezes ZAiKS-u,
- Jan Młotkowski, kierownika Wydziału ds. Komunikacji ZAiKS-u oraz
- Bogusław Pluta, Dyrektor OZZ ZPAV. 
Polska ma 40 milionów mieszkańców, rynek muzyczny wzrasta znacząco każdego roku, mimo to na świecie znana jest głównie z muzyki klasycznej i jazzu. W trakcie panelu zostaną przedstawione wyniki badania na temat stanu eksportu polskiej muzyki przygotowane na zlecenie ZAiKS oraz ZPAV, w ramach wsparcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaprezentowane zostaną także wnioski płynące z tych badań odnośnie celowości powołania biura Music Export Poland i zakresu jego działalności, w nawiązaniu do analizy działalności instytucji publicznych, które dotychczas w zakresie swoich działań miały promocję eksportu polskiej muzyki.

 28 października, godz. 14:00 - zapraszamy!

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi.