PL EN

Nabór na warsztat "Direct-to-Fan Marketing Strategy"

Music Export Poland zaprasza na dwudniowy, bezpłatny warsztat „Direct-to-Fan Marketing Strategy”, który odbędzie się w dniach 25-26 lutego w godzinach 11.00–18.00 w siedzibie Fundacji w Warszawie przy ulicy Senatorskiej 2.

Warsztat ma na celu przedstawienie uczestnikom narzędzi, technologii i strategii, które artyści mogą wykorzystać do pozyskania większej ilości fanów.

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się: 

- jak zbudować zestaw narzędzi nowoczesnego marketingu muzycznego, w tym stronę internetową, listę mailingową, media społecznościowe, dystrybucję cyfrową i profile serwisów streamingowych;

-  w jaki sposób korzystać z narzędzi analitycznych;

-  jak budować profil fanów przy użyciu danych demograficznych i psychograficznych;

-  kim są fani, superfani i jaka jest dynamika relacji artysta - fan;

-  jak dobrać media adekwatne do celów oraz skutecznie je wykorzystać;

-  jak zaprojektować kampanię marketingową.

  Do udziału zapraszamy managerów lub samozarządzających się artystów zainteresowanych zarówno polskim jak i zagranicznymi rynkami muzycznymi. Warsztat będzie prowadzony w języku polskim. Zakwalifikowani uczestnicy, przed warsztatem będą zobowiązani do przygotowania analizy trzech zagranicznych artystów według wskazówek prowadzącego warsztat.

  Wymagania dla uczestników:

  • gotowość do uczestniczenia w całym, dwudniowym warsztacie odbywającym się w dniach 25 i 26 lutego w godzinach 11-18.00, z godzinną przerwą obiadową;
  • przesłanie do 22 lutego 2023 analizy, sporządzonej według przesłanych wskazówek;
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

  Organizatorzy zapewniają uczestnikom salę warsztatową, kawę, herbatę i wodę.

  Prowadzącym wykład jest Marek Hojda, członek zarządu Music Export Poland, członek zarządu European Music Exporters Exchange, absolwent Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym w Katowicach. W 2022 roku ukończył Berklee College of Music z certyfikatem "Music Marketing”. Kompozytor muzyki jazzowej, popowej i rockowej, aranżer, wokalista, producent.

  Zgłoszenia należy dokonać poprzez wypełnienie formularza dostępnego TUTAJ. Na aplikacje czekamy do 10 lutego 2023. Do udziału zakwalifikowanych zostanie 12 osób, które najlepiej umotywują chęć udziału w warsztacie. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 17 lutego 2023 na stronie MExP.