PL EN

Music Export Conference 2018

Już jutro rozpoczyna się trzecia edycja Music Export Conference 2018 / Dni kreatywności, która odbędzie się w MsMermaid - Conference Center at The Tides w Warszawie. Jest to dwudniowa konferencja, którą współorganizujemy razem z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, celem debaty nad możliwościami eksportowymi, jakie stoją przed polską branżą muzyczną, oraz podniesienia kompetencji i poziomu wiedzy jej przedstawicieli. Wydarzenie ma bardzo bogaty program, pełen ciekawych paneli dyskusyjnych, warsztatów, a także showcase’ów młodych polskich twórców z potencjałem eksportowym. Szczegółową rozpiskę programu można znaleźć tutaj: PROGRAM

 

Przedstawiciele biura Music Export Poland będą aktywnie uczestniczyć w konferencji:

Dyrektor biura - Marek Hojda - będzie moderatorem paneli „Sektor audiowizualny, film, reklama, nowe media, gry wideo jako narzędzie wsparcia eksportu muzyki” oraz „Songwriting i kolaboracje międzynarodowe”. Gośćmi tego drugiego, będą czołowi songwriterzy, którzy na swoim koncie mają współpracę m.in. ze światowymi megagwiazdami, takimi jak „Kylie Minogue, Ellie Goulding, Aloe Blacc, czy Bobem Sinclarem. Ponadto Marek Hojda opowie też o tym jak zmienił się rynek muzyczny w Polsce na przestrzeni ostatniego roku i zaprezentuje inicjatywę „Music Moves Europe”, która ma być nowym instrumentem wsparcia sektora muzycznego w ramach programu Kreatywna Europa.

Tamara Kamińska, będąca zastępcą dyrektora biura MExP, poprowadzi natomiast warsztaty przygotowujące do udziału w targach muzycznych za granicą, takich jak np. WOMEX czy MIDEM oraz wspólnie z Markiem Hojdą opowie o tym, z czym będzie się wiązać „Spotlight on Poland 2020”, czyli prezentacja Polski jako honorowego gościa Canadian Music Week w 2020 roku.


Wstęp na konferencję jest bezpłatny, jednak wymagana jest uprzednia rejestracja na stronie: https://bit.ly/2QaN3SG

 

Więcej informacji nt. konferencji znajdziecie na stronach:

https://bit.ly/2N5rNf9
oraz
https://www.facebook.com/MusicExportConference