PL EN

Music Export Conference

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Centrum Kultury mają przyjemność zaprosić na II edycję konferencji poświęconej eksportowi muzyki pn: „Music Export Conference”. Współorganizatorem konferencji, podobnie jak w ubiegłym roku, jestMiasto Stołeczne Warszawa, gospodarz miejsca konferencji - Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 października, natomiast wydarzenia muzyczne towarzyszące konferencji potrwają od 5 do 8 października 2017.

Podobnie jak w ubiegłym roku, partnerem konferencji jest stołeczny festiwal Warsaw Music Week, w ramach którego odbędą siękoncerty showcasowe znakomitych polskich artystów oraz gości z zagranicy, a także warsztaty Warsaw Music Week Pro dla przedstawicieli polskiej branży muzycznej. Więcej informacji o festiwalu i warsztatach można znaleźć tutaj.

Ponadto, tegoroczna konferencja będzie obfitowała w warsztaty twórcze skupione wokół songwritingu i kolaboracji międzynarodowej. W ślad za konferencją, będą miały miejsce dwa obozy songwriterskie dla polskich twórców zainteresowanych eksportem, podczas którego polscy artyści, kompozytorzy, producenci, wykonawcy, będą mieli okazję współtworzyć utwory ze znakomitymi gośćmi z zagranicy. Rezultaty pierwszego obozu, który miejsce
w grudniu 2016 r. zostaną zaprezentowane pierwszego dnia Music Export Conference. Ponadto podczas konferencji ogłosimy konkurs dla polskich twórców zainteresowanych udziałem w II obozie songwriterskim, który będzie miał miejsce w dniach 4-8 grudnia
w Warszawie. Więcej informacji o obozie ogłosimy wkrótce.

Dodatkowo, pierwszego dnia konferencji, odbędzie się także seminarium z tłumaczenia piosenek. Seminarium będą zorientowane na rynek japoński. Seminarium organizuje SONY ATV.

Katowice, Miasto Muzyki UNESCO, pod koniec października gości międzynarodowe targi muzyki świata WOMEX. Jak się przygotować do udziału w targach? Jak najlepiej wykorzystać obecność na nich oraz co należy zrobić po ich zakończeniu, by jak najefektywniej wykorzystać targi dla promocji zagranicznej? O tym wszystkim będzie można porozmawiać podczas drugiego dnia konferencji, w ramach której odbędą się warsztaty poświęcone przygotowaniom do udziału w targach WOMEX.

Podczas ubiegłorocznej konferencji, wiele miejsca poświęcono wyzwaniom i problemom polskiej branży muzycznej na drodze do eksportu. W tym roku spróbujemy podsumować, co wydarzyło się na przestrzeni ostatniego roku na polskim rynku muzycznym, na rzecz zwiększenia eksportu polskiej muzyki, a także zastanowić się jakie działania powinny zostać podjęte w przyszłości, by polscy twórcy mogli w jeszcze większym stopniu zaistnieć za granicą. Porozmawiamy o dotychczasowych i nowych instrumentach wsparcia MKiDNdla branży muzycznej, a także o badaniach eksportu polskiej muzyki. Zaprezentujemy pierwsze rezultaty programu Rozwój Sektorów Kreatywnych, w tym projektu  Music Export Poland. Podsumujemy zmiany na polskim rynku muzycznym na tle rynku światowego. Porozmawiamy o drugim największym rynku muzycznym na świecie – Japonii, oraz najbardziej perspektywicznym rynku dla eksportu muzyki – Chinach. Zastanowimy się jakie szanse i wyzwania stają na drodze twórcy do zaistnienia w Azji. Poddamy analizie aktywność międzynarodową polskich wydawców muzycznych, a także rolę rozgłośni radiowych w promocji eksportu muzyki. Przyjrzymy się festiwalom showcasowym
i zmieniającej się roli targów muzycznych. Porozmawiamy również o roli miast na rzecz wspierania twórców w budowaniu ich pozycji w kraju i za granicą, sieciach współpracy,
a także o kolaboracjach międzynarodowych i songwritingu.

Pełny program konferencji dostępny jest tutaj.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, jednak konieczna jest uprzednia rejestracja poprzez formularz rejestracyjny.

UWAGA: W przypadku zbyt dużej liczby chętnych pierwszeństwo udziału w konferencji przysługuje profesjonalistom branży muzycznej (artystom, menadżerom, dystrybutorom, wydawcom, promotorom, etc.) zainteresowanym eksportem polskiej muzyki.