PL EN

"Kto jest kim w branży muzycznej" - warsztat dla członków Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

Music Export Poland zaprasza członków Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na warsztat „Kto jest kim w branży muzycznej”, który odbędzie się w siedzibie fundacji przy ulicy Senatorskiej 2, w dniu 30 maja w godzinach 15.00–21.00.

Jedną z podstawowych luk kompetencyjnych, która może utrudniać funkcjonowanie w branży muzycznej w Polsce i na świecie jest niezrozumienie ról osób i instytucji w muzycznym ekosystemie. Dotyczy to w szczególności prawa autorskiego, przemysłu fonograficznego, rynku live, modeli działania platform streamingowych czy dystrybutorów cyfrowych.

Nieznajomość branży muzycznej oraz przysługujących twórcom i artystom praw, skutkuje podejmowaniem nietrafnych decyzji biznesowych, podpisywaniem niekorzystnych umów z wydawcami muzycznymi, firmami płytowymi, dystrybutorami czy agencjami koncertowymi. Uzupełnienie wiedzy w tym zakresie leży w interesie nie tylko samych twórców, ale również instytucji ich chroniących, do których należy Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.


Plan i założenia warsztatu:


Warsztat będzie składać się z 4 części. Każda z nich to omówienie funkcji poszczególnych osób, instytucji i ról jakie pełnią na kolejnych etapach powstawania utworu, a następnie podczas jego rozpowszechniania na różnych polach eksploatacji. Przeanalizujemy role ponad 60 osób/instytucji takich jak np: A&R Director, Radio Plugger, Sync Agent, Publicist, Promotor, Merchandiser, Showcase festival, Artists & Label services i wiele innych.

  1. Utwór – wszyscy, którzy biorą udział w powstaniu i ochronie utworu
  2. Nagranie – wszyscy biorący udział w powstaniu i ochronie nagrania
  3. Koncerty – wszyscy, którzy uczestniczą w rynku live
  4. Inni - udziałowcy którzy należą do wymienionych trzech pierwszych kategorii, lubi ci, którzy reprezetują pozostałe sektory rynku muzycznego.


Warsztat zostanie poprowadzony przez dyrektorów Music Export Poland – Tamarę Kamińską i Marka Hojdę absolwentów Berklee College of Music i będzie się składać z dwóch, trzygodzinnych bloków.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez wypełnienie formularza dostępnego TUTAJ. Na aplikacje czekamy do 15 maja. Do udziału zakwalifikowanych zostanie 12 osób, które najlepiej umotywują chęć udziału w warsztacie. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 17 maja TUTAJ.