PL EN

"Czy jesteś gotowy na eksport?" - warsztaty z Magdą Chołyst z pracowni Artist in Bloom

W ostatnich latach eksport polskiej muzyki stał się szeroko omawianym tematem. Sukcesy poszczególnych artystów, intensywna turystyka festiwalowa czy wzrastająca świadomość polskiej branży na temat międzynarodowych standardów biznesowych wzmagają zainteresowanie i apetyt na karierę międzynarodową.

Dotychczasowe doświadczenie pokazuje jednocześnie, że artyści i managerowie wciąż znajdują trudność w ocenie własnego potencjału eksportowego, co niejednokrotnie prowadzi do nietrafionych inwestycji czy braku długofalowych efektów.

Wraz z Pracownią Artist in Bloom, wychodzimy na przeciw potrzebie twórców i managerów odpowiedzenia sobie na kluczowe pytania: co muszę wiedzieć, umieć i posiadać, aby mieć realną szansę na rozwój kariery zagranicznej?

Program:

Formuła warsztatu przypomina „check-listę". Każdy uczestnik będzie miał okazję poznać kluczowe narzędzia, które wspierają kreatywną analizę i ewaluację potencjału eksportowego:
- strategii rozwoju na rynkach zagranicznych (czy wiesz co chcesz osiągnąć, jak i po co?)
- geograficznego targetu (w jakim kraju chciałbyś rozwijać swoją karierę?)
- potencjału artystycznego (czy moja muzyka nadaje się na eksport?)
- infrastruktury w okół artysty? ( jaki team muszę zbudować w okół siebie, aby osiągnąć sukces?)

Dla kogo jest ten warsztat?
Warsztat skierowany jest do:
- artystów i managerów, którzy czują się gotowi na eksport i chcieliby sprawdzić swoją intuicję
- artystów i managerów, którzy zaczęli swoją międzynarodową przygodę i chcieliby wzmocnić swoje kompetencje i wiedzę

Kiedy i gdzie:
Czwartek 23 maja / 16:00 - 20:00
Biuro Music Export Poland; ul.Senatorska 2, Warszawa

Zapisy:
Aby się zapisać, prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/STttub9mAXGVprgz8
Potwierdzenie uczestnictwa będziemy wysyłać drogą mailową.
Dziękujemy


Koncepcja warsztatu i prowadzenie:
Magda Chołyst, Pracownia Artist in Bloom.
Certyfikowany coach Ericsson International. Edukatorka i projektantka procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych.
W ramach działań Pracowni Artist in Bloom wspiera artystów w procesach przekładania odważnych wizji twórczych na konkretne projekty, cele i przemyślane strategie działania.
Współpracowała m. in. z Hungarian Oncoming Tunes, Don’t Panic, We’r From Poland, Festiwalem Enea Spring Break, MENT Ljubljana, Budapest Showcase Hub, Festiwalem Inne Brzmienia czy Warsaw Music Week.
Jako strategiczny partner międzynarodowego projektu mentoringowego Outbreakers’ Lab (HOTs), odpowiada m.in. za coroczny dobór ekspertów oraz program edukacyjny wspierający młodych artystów w świadomym rozwoju kariery na rynkach europejskich.