PL EN

Canadian Music Week 2021 - Spotlight on Poland


Rynek kanadyjski otwarty na Polaków

Spotlight on Poland – to wydarzenie specjalne Canadian Music Week 2021 (CMW) prezentujące polski sektor muzyczny na rynku kanadyjskim, a także sąsiadującym z nim rynku amerykańskim.

Dziesięć zespołów z Polski, wybranych przez organizatorów CMW, zagra koncerty podczas trwającego tydzień festiwalu. Polscy eksperci i przedstawiciele branży wezmą udział w panelach dyskusyjnych oraz w zorganizowanych specjalnie dla nich spotkaniach biznesowych. Dzięki promocji i wsparciu strony kanadyjskiej obecność polskiej delegacji na Canadian Music Week będzie widoczna w mediach
i festiwalowych publikacjach. Spolight on Poland jest wynikiem działań Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Eksportu Polskiej Muzyki Music Export Poland.


Czym jest CMW?

Canadian Music Week (CMW) w Toronto odbędzie się w 2021 roku po raz trzydziesty ósmy. To jedna z największych i najstarszych konferencji adresowanych do przedstawicieli branż nowych technologii i mediów, której towarzyszy festiwal muzyczny równie imponujących rozmiarów.  Liczby mówią same za siebie – konferencję co roku odwiedza około 3000 delegatów, którzy uczestniczą w targach, panelach i koncertach kilkuset zespołów mających niepowtarzalną okazję na podpisanie kontraktu z promotorami, agencjami koncertowymi czy wytwórniami płytowymi. Konferencja i festiwal to miejsce spotkań i wytężonej pracy dla managerów, agentów, publisherów. Celem jest nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz uzyskanie wsparcia dla swoich artystów w Kanadzie od przedstawicieli tamtejszego rynku muzycznego.


Droga do CMW 2021

Mimo, że Spotlight on Poland na CMW dopiero za rok – Fundacja Exportu Polskiej Muzyki już od dłuższego czasu intensywnie się do niego przygotowuje. Pierwotnie "Spotlight on Poland" miał być bowiem wydarzeniem specjalnym na Canadian Music Week w 2020 roku. CMW2020 został jednak definitywnie odwołany z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Naturalną konsekwencją tej decyzji organizatorów było przełożenie misji handlowej Music Export Poland oraz "Spotlight on Poland" na rok 2021. Wspólnie z całą polską delegacją mamy zamiar wykorzystać ten dodatkowy czas, aby jeszcze lepiej przygotować się do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu i tym samym zwiększyć szanse na udaną ekspansję polskich artystów na rynku północnoamerykańskim i nie tylko.Raport "Poland Access Guide" przygotowany przez MExP dla CAAMA The Canadian Association for the Advancement of Music and the Arts.

RAPORT MAG POLAND CAAMA 2020.pdf

Raport "Canada Market Report" o kanadyjskim rynku muzycznym.

CanadaMarketReport_MAY.pdf