PL EN

Canadian Music Week 2020 - Spotlight on Poland


Rynek kanadyjski otwarty na Polaków

Spotlight on Poland – to wydarzenie specjalne Canadian Music Week 2020 (CMW) prezentujące polski sektor muzyczny na rynku kanadyjskim, a także sąsiadującym z nim rynku amerykańskim.

Dziesięć zespołów z Polski, wybranych przez organizatorów CMW, zagra koncerty podczas trwającego tydzień festiwalu. Polscy eksperci i przedstawiciele branży wezmą udział w panelach dyskusyjnych oraz w zorganizowanych specjalnie dla nich spotkaniach biznesowych. Dzięki promocji i wsparciu strony kanadyjskiej obecność polskiej delegacji na Canadian Music Week będzie widoczna w mediach
i festiwalowych publikacjach. Spolight on Poland jest wynikiem działań Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Eksportu Polskiej Muzyki Music Export Poland.


Czym jest CMW?

Canadian Music Week (CMW) w Toronto odbędzie się w 2020 roku po raz trzydziesty ósmy. To jedna z największych i najstarszych konferencji adresowanych do przedstawicieli branż nowych technologii i mediów, której towarzyszy festiwal muzyczny równie imponujących rozmiarów.  Liczby mówią same za siebie – konferencję co roku odwiedza około 3000 delegatów, którzy uczestniczą w targach, panelach i koncertach kilkuset zespołów mających niepowtarzalną okazję na podpisanie kontraktu z promotorami, agencjami koncertowymi czy wytwórniami płytowymi. Konferencja i festiwal to miejsce spotkań i wytężonej pracy dla managerów, agentów, publisherów. Celem jest nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz uzyskanie wsparcia dla swoich artystów w Kanadzie od przedstawicieli tamtejszego rynku muzycznego.


Droga do CMW 2020

Mimo, że Spotlight on Poland na CMW dopiero za rok – wydarzenie to odbędzie się w maju 2020 – Fundacja Exportu Polskiej Muzyki już teraz intensywnie się do niego przygotowuje. Zwieńczeniem tej pracy będzie wybór delegatów, którzy za rok pojadą z MExP do Kanady. Zachęcamy państwa do śledzenia nowych artykułów pojawiających się w tej zakładce CMW 2020 – Spotlight on Poland, informujących o postępach tych przygotowań. Być może to z wami będziemy reprezentować polską branżę muzyczną na Canadian Music Week 2020.Raport "Poland Access Guide" przygotowany przez MExP dla CAAMA The Canadian Association for the Advancement of Music and the Arts.

RAPORT MAG POLAND CAAMA 2020.pdf

Raport "Canada Market Report" o kanadyjskim rynku muzycznym.

CanadaMarketReport_MAY.pdf