PL EN

Otwarte nabory na showcase'y – styczeń-maj 2019

Otwarte nabory na showcase'y – styczeń-maj 2019 

sporządziła: Justyna Galińska


Midem Artist Accelerator – Cannes (FR), 4-7. czerwca 2019

Midem Artist Accelerator (MAA) to ekskluzywny „bootcamp” dla artystów i ich otoczenia. Zaprojektowany został do obsługi menedżerów, agentów, wytwórni i wydawców, którzy chcą rozwijać kariery swoich artystów na całym świecie. To wyjątkowa okazja, aby uzyskać dostęp do wiedzy biznesowej Midem w zakresie eksportu i innowacyjnych rozwiązań. Każdego roku 11 obiecujących artystów zostaje wybranych przez elitarną Komisję Artystyczną, składającą się z przedstawicieli branży muzycznej z całego świata. MAA daje możliwość zagrania na żywo na pięknej plaży w Cannes, skorzystania z dostosowanego programu 360 stopni z kluczowymi graczami z globalnej społeczności muzycznej. Program oferuje uczestnikom m. in. wejście na wybrane konferencje MIDEM, sesje szkoleniowe i coachingowe z mentorami branżowymi, szerokie możliwości networkingu.

Więcej informacji o programie:

http://www.midem.com/music-events/artist-accelerator/

Aplikacje można składać do 3. lutego 2019 za pośrednictwem formularza on-line:

https://reedmidem.formstack.com/forms/midem2019_artist_accelerator_submission_form


Afrykańsko-europejska rezydencja muzyczna w Addis Abebie (ET), Dzień Europy, 9. maja 2019
W ramach obchodów Dnia Europy 2019 delegatura UE przy Unii Afrykańskiej zorganizuje dwutygodniową rezydencję muzyczną w Addis Abebie w Etiopii.

Rezydencja zgromadzi muzyków z Europy i Afryki wybranych w procesie selekcji.

Przez cały okres rezydencji artyści będą współpracować, aby stworzyć oryginalne utwory muzyczne, które niosą ze sobą połączenie autentycznych dźwięków z dwóch kontynentów. Ostateczne utwory z rezydencji (3 utwory muzyczne) zostaną nagrane i wydane jako EP, a także wykonane podczas koncertu w Addis Abebie podczas Dnia Europy. Koncert będzie także okazją dla europejskich i afrykańskich muzyków do zaprezentowania swoich repertuarów. W ciągu dwóch tygodni artyści odwiedzą szkoły muzyczne w mieście, aby dać uczniom krótkie warsztaty.
Doświadczenie zostanie sfilmowane i przekształcone w krótki film dokumentalny. Muzycy muszą zaakceptować pojawienie się w tym filmie, który będzie również rozpowszechniany online.
Należy wziąć pod uwagę:

  • Rezydencja obejmie 6 afrykańskich i 6 europejskich muzyków

  • Zobowiązanie dostępności 15 dni będzie wymagane od końca kwietnia do drugiego tygodnia maja, podczas którego artyści będą w Addis Abebie w Etiopii

  • Wszelkie pokrewne koszty muzyków, takie jak zakwaterowanie, koszty podróży, posiłki, ubezpieczenie i transport lokalny zostaną pokryte

  • Własność gotowych produktów rezydencji (np. EP), w tym prawa autorskie i inne prawa własności intelektualnej, zostanie przyznana UE. Artyści będą mieli prawo do upublicznienia swojego udziału w projekcie. Honorarium zostanie zapewnione muzykom.

Kryteria wyboru muzyków:

  • Obywatele UA lub państwa członkowskiego UE i obecnie zamieszkujący w Afryce lub Europie

  • Poprzednie doświadczenie we współpracy z innymi muzykami w kontekście wielokulturowym

  • Doświadczenie w organizowaniu warsztatów poświęconych muzyce

  • Doświadczenie w dawaniu publicznych występów (liczba koncertów, lokalizacja i szacowana frekwencja)

  • Doświadczenie w występach w mediach (np. wywiady dla prasy, telewizji lub radia)

  • Wnioski będą oceniane przez komisję selekcyjną.

Zgłaszać się można do niedzieli 10. lutego 2019:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEdF7s-REd-Ha6f35kdZrylOPnXDhzXZBO10Yv4VA8E3rT-Q/viewform?vc=0&c=0&w=1


Spring Break – Poznań (PL), 25-27. kwietnia 2019

W poniedziałek 14.01.2019 ruszył nabór dla artystów, którzy chcieliby się zaprezentować przedstawicielom polskiej i zagranicznej branży muzycznej podczas tegorocznej, szóstej edycji największego polskiego festiwalu showcase'owego, czyli poznańskiego Spring Breaku. W zeszłym roku imprezę odwiedziło 400 delegatów z Polski i zagranicy. Festiwalowa publiczność to w sumie 5 000 uczestników. Zgłaszać się można za pomocą platformy Gigmit do 10. lutego 2019.

https://www.gigmit.com/gigs/enea-spring-break-showcase-festival-in-enea-spring-break-poznan-15940


The Great Escape – Brighton (UK), 9-11. maja 2019

The Great Escape to jeden z największych festiwali showcase'owych w Europie. Organizowany jest nieprzerwanie od 2006 r. Co roku na 30 scenach klubowych Brighton występuje blisko 300 artystów i zespołów z całego świata. Festiwalowi towarzyszy konwencja muzyczna dla reprezentantów branży muzycznej.

Więcej informacji: https://greatescapefestival.com/apply-to-play/

Aplikacje można wysyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do 11. lutego 2019 do godz. 23:59 https://ems.greatescapefestival.com/artist-application/


FIRA Mediterrània – Manresa (Katalonia, ES), 10-13. października 2019

Ogłoszenie dla wykonawców i zespołów spod znaku world music & folk oraz cross-overowych projektów łączących sztuki wizualne, cyrk, taniec, wystawy, muzykę, opowiadanie historii i teatr. Targi FIRA w tym roku odbędą się w dniach 10-13. października 2019. W zeszłym roku zaś odwiedziło je ponad 1 100 booking agentów z 29 krajów. Deadline na składanie aplikacji kończy się 4. marca 2019 o godz. 15:00. Szczegóły i reguły aplikowania w linku poniżej.

https://firamediterrania.cat/mediterrania2019/en


31. Mercat de Música Viva de Vic (Katalonia, ES), 18-21. września 2019

MMVV to jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych w Katalonii. Odbywa się od 1989 roku, w miesiącu wrześniu i trwa 3-5 dni. Format imprezy to targi, w ramach których organizowane są koncerty, kongresy i wystawy. Spotykają się tu profesjonaliści ze wszystkich branż przemysłu i rozrywki muzycznej. W każdej z edycji programuje się około 100 występów na żywo, które odbywają się na 14 scenach rozmieszczonych w całym mieście, z najróżniejszych gatunków muzycznych: jazzu, ethno, muzyki ludowej, rockowej, popowej, klasycznej, czy flamenco. Wystawy i kongresy odbywają się w hali (o powierzchni 1600 m²), która skupia profesjonalistów z całego sektora muzycznego (wytwórnie płytowe, firmy zarządzające, instytucje publiczne i prywatne, stowarzyszenia, festiwale) z całej Europy.

Aplikacje dla artystów są otwarte do 29. marca 2019. Szczegóły i reguły aplikowania w linku poniżej. http://www.mmvv.cat/en/proposals&posatext=1


Waves Vienna, 26-28. września 2019

Waves Vienna to impreza showcase’owa z 9-letnią tradycją. W tym roku odbędzie się w terminie 26-28. września. Przez trzy dni artyści z całej Europy przejmują najlepsze sceny klubowe Wiednia oraz wyjątkowe miejscówki w przestrzeni publicznej. W sumie na 12 scenach prezentuje się corocznie ponad 100 artystów i zespołów, a festiwalowa publiczność to 13 000 uczestników! W ubiegłych latach na Waves Vienna zaprezentowali się tacy polscy artyści jak: Trupa Trupa, Coals, Pola Rise, Rebeka, Xxanaxx, Julia Marcell, Artur 8, Coldair, BLCKSHP, Kari Amirian, Novika & Mr Lex, Miloopa, Twilite, SLG, Mike Polarny, Paula i Karol, Öszibarack, Kamp!, Woody Alien, czy Jacek Sienkiewicz.

Zgłaszać się można za pomocą platformy Gigmit do 31. maja 2019.

https://www.gigmit.com/gigs/waves-vienna-2019-festival-in-verschiedene-locations-wuk-clash-schubert-theater-off-locations-etc-wien-vienna-15928


Moscow Music Week 2019 (początek września)

MMW to międzynarodowa konferencja muzyczna i jedyny w Rosji festiwal showcase'owy w jednym. Podczas tego wydarzenia można spotkać profesjonalistów z branży zarówno ze Wschodniej, jak i Zachodniej Europy, jak również z Azji, czy USA. Co roku zespół MMW bookuje ok. 100 zespołów zarówno z Rosji, jak i z zagranicy.

Aplikacje można składać przez formularz zgłoszeniowy na stornie organizatorów:

http://musicweek.moscow/application_all/

Kontakt z organizatorami: bookingconnected@gmail.com